האנציקלופדיה של הכל- הסבר

פרויקט האנציקלופדיה של הכל הוא פרויקט של אתר המחוננים הישראלי. הפרויקט מגיע מרעיון של בעל האתר לפתוח פרויקט הדומה באופיו לוויקיפדיה, אך תחת ניהולם ובעבודתם של ילדים. לא פרופסורים ומדנים - אלא הפרופסורים והמדענים של העתיד. במהלך הפרויקט, משתמשי האתר כותבים ערכים בנושאים שונים הם נשלחים לצוות עורכי האנציקלופדיה המעביר להם עריכה לשונית. לבסוף, לאחר שהערך נערך הוא מפורסם באנציקלופדיה כך שכל העולם יכול לראותו.


אופן כתיבת הערך

חיפוש מקורות מידע

לאחר שבחרתם נושא לערך שלך, התחילו לחפש מקורות מידע לערך. מקורות המידע חייבים להיות מאומתים, כלומר שהמידע בהם נכון, ואסור שמקור המידע יכיל דעות אישיות על הנושא. התנאי הכי חשוב הוא לא להתבסס לחלוטין על המקור ולהוסיף ניסוח במילים שלנו. מכיוון והפרויקט שלנו גובל ב"וויקיפדיה "אין להשתמש בה כמקור מידע. הערכים נבדקים ובמידה ואתי למצוא הפרה של אחד הכללים אנו נאלץ להחזיר את הערך לכותבו ולבקש שיערוך אותו.

כתיבת הערך

לאחר שאספתם מידע, השתמשו בו לכתיבת הערך. ערך וויקי לא נכתב ביום ועל כן אין סיבה להיכנס ללחץ זמן מסיבה זו. כשאתה כותבים את הערך, הקפידו על הגיה נגונה ועל שילוב סימני פיסוק. אין צורך בכתיבת הטקסט באופן חסר שגיאות דקדוק וכתיב - עורכי האנציקלופדיה יתקנו בין כו וכו 'טעויות (אם ימצאו) בערך. משמעות וימצא, כמו שכבר הזכרנו, ערך המורכב מערבוב של מאמרים שונים אנו נסיר את הערך מהמערכת שלנו.

תוספות מיוחדות

חשוב להוסיף ציטוטים, תאריכים ותמונות שימחישו את הכתוב בערך. רצוי להוסיף קישורים לאתרים לקריאה נוספת לנושא הערך בסופו של דבר כדי לאפשר לקוראי הערך לקרוא עוד עליו. התוספות המיוחדות לא רק שישפרו את האיכות הערך, אלא יהפכו אותו פחות מיגע לקריאה וקל יותר להבנה.


אופן הגשת הערך

הערך שיכתב ישלח למשתמש "האנציקלופדיה של הכל" באתר המחוננים / ות הישראלי או למייל portalhmehunanimhisrael@gmail.com. לא יכול לשלוח את הערך בפורמט "וורד" או כקובץ שיתוף עם כתובת המייל שצוינה מקודם. בסוף הערך קשרו למקורות המידע שבהם השתמשתם לכתיבת הערך. משמעות ואינכם יכולים לשלוח קישור לאתר שממנו נלקח המידע תארו את האתר, ואת שמו ואת הנושא בפירוט ככל שיכול היה. בשימוש והשתמשתם במקור מידע פיזי (לא אינטרנטי או דיגיטלי) ציינו את שמו, סוגו (ספר, סרט וכו ') ואת הדרך ההנחלה. למערכת יועלו הערכים על ידי משתמש ההנהלה, ולכן צריך ותרצו להשאיר בערך פרטים שונים שמכם או כתובת הדואר האלקטרוני שלך צרפו גם אותם בסוף הערך.

* הטקסט נוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד והוא פונה לכל מגדר באשר הוא.